Генеральний секретар високо оцінив внесок Польщі в Альянс і відвідав бойову групу НАТО

авг 25 2017

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час свого візиту до Варшави у п’ятницю, 25 серпня 2017 року, похвалив Польщу за важливі внески в Альянс. Він відзначив внески Польщі в операції НАТО в Афганістані і Косові, тренувальну діяльність в Іраку і подякував Польщі за розташування на її території важливих елементів управління, сил і засобів НАТО. Пан Столтенберг також схвалив провідну позицію Польщі в сфері оборонних видатків, яка досягла рекомендованого НАТО рівня інвестування 2% ВВП в оборону.

У Варшаві пан Столтенберг нагадав про важливі рішення, ухвалені членами Альянсу на саміті НАТО 2016 року в польській столиці, які привели до найбільшого підсилення колективної оборони Альянсу з часів холодної війни. «Ми потроїли чисельність Сил реагування НАТО, розгорнули нові штаби на сході Альянсу і посилили наші передові сили тут, у Польщі, а також в Естонії, Латвії і Литві», – зазначив пан Столтенберг.  

Щодо російських навчань ЗАПАД, запланованих на вересень в Білорусі і західній Росії, пан Столтенберг сказав, що НАТО буде уважно за ними стежити. Він знову закликав Росію поважати свої зобов’язання щодо військової прозорості і ОБСЄ. «Усі країни мають право проводити навчання своїх збройних сил, але країни також повинні виконувати свої зобов’язання щодо прозорості», –  наголосив він.

Перебуваючи у Варшаві, пан Столтенберг мав переговори з Президентом Польщі Анджеєм Дудою, прем’єр-міністром Беатою Шидло, міністром закордонних справ Вітольдом Ващиковським і міністром оборони Антоні Мацеревичем. Він також узяв участь у тристоронній зустрічі польського міністра закордонних справ Ващиковського, турецького міністра закордонних справ Мевлюта Чавушоглу і румунського міністра закордонних справ Теодора Мелешкану, яка була присвячена нинішнім викликам безпеці і підготовці до саміту НАТО в Брюсселі наступного року.

На завершення своєї поїздки до Польщі Генеральний секретар відвідав багатонаціональну бойову групу НАТО із 1200 військовослужбовців, розташовану в південно-східному місті Оржиж. Ця бойова група є однією з чотирьох груп, розгорнутих в країнах Балтії і Польщі внаслідок незаконної анексії Криму Росією. Пан Столтенберг сказав, що збройні сили НАТО на сході Альянсу стали провідним результатом Варшавського саміту і зазначив, що вони демонструють єдність Європи і Північної Америки.