Відповідь на коронавірус: КФОР продовжують свою діяльність і надають допомогу місцевим громадам в Косові

апр 27 2020

Очолювана НАТО місія КФОР продовжує свою щоденну діяльність забезпечуючи захищене середовище і безпечні умови для усіх громад в Косові, як того вимагає Резолюція 1244 Ради Безпеки ООН від 1999 року.

У відповідь на пандемію COVID-19 КФОР повною мірою запроваджують профілактичні заходи, рекомендовані ВООЗ. Вони також надають допомогу місцевим установам в Косові. Останнім часом вони передали шпиталям в Приштині і Грачаниці засоби особистого захисту на 70 тисяч євро. Це –  рукавички, маски, захисні окуляри, захисний одяг, інфрачервоні безконтактні термометри і антисептик для обробки рук. Цей проект був фінансований НАТО, виконаний групою цивільно-військової співпраці КФОР і є частиною загального підходу Альянсу до підтримання своїх операцій, своїх країн-членів і партнерів. «Ця допомога є актом солідарності, який відображає тісну співпрацю, що склалась між КФОР і Міністерством охорони громадського здоров’я», –  сказав генерал-майор Мішель Різі, командувач КФОР.

Нещодавно багатонаціональний спеціальний підрозділ, очолюваний Італією, зі складу КФОР, також доставив, у координації з місцевими благодійними організаціями і Червоним Хрестом,  понад 50 вантажів харчових продуктів і одягу на 70 тисяч євро до 14 косовських муніципалітетів. Багатонаціональний спеціальний підрозділ складається із поліцейських, які мають військовий статус, надісланих країнами-членами і партнерами Альянсу в рамках своєї участі в КФОР. Вони мають завдання надавати підтримку операціям з безпеки, в тому числі за допомогою контролю за злочинністю, за масовими заворушеннями, збирання і оцінювання інформації. Цей підрозділ може надавати поради, тренувати і підтримувати місцеву поліцію з широкого кола поліцейських питань