Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у Стамбулі: Туреччина велика держава цього великого регіону, а з великою силою пов’язана і велика відповідальність

окт 11 2019

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у п’ятницю, 11 жовтня 2019 року, відвідує Туреччину в рамках обговорення підготовки до засідання лідерів НАТО в Лондоні цього грудня, присвяченого 70-й річниці НАТО. Під час сьогоднішньої зустрічі з міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу в Стамбулі Генеральний секретар подякував Туреччині за її відданість і великі внески в діяльність НАТО

Під час своїх зуcтрічей у Стамбулі пан Столтенберг також обговорив ситуацію в Сирії. Він підкреслив, що «Туреччина має законне занепокоєння щодо своєї безпеки, але я сподіваюсь, що Туреччина буде діяти стримано». Пан Столтенберг висловив своє серйозне занепокоєння з приводу ризику подальшої дестабілізації регіону, ескалації напруженості і навіть ще більших людських страждань». Він наголосив на тому, що «ми маємо спільного ворога – Даеш. Кілька років  тому вони контролювали значну територію Іраку і Сирії. Працюючи разом в Глобальній коаліції ми звільнили всю цю територію і мільйони людей. Ці досягнення не можна ставити під загрозу».

«Туреччина велика країна цього великого регіону»,  – наголосив Генеральний секретар. –  А з великою силою повязана і велика відповідальність». Пан Столтенберг закликав Туреччину уникати будь-яких односторонніх дій, які можуть ще більше дестабілізувати регіон і посилити напруженість.

Протягом нинішнього візиту Генеральний секретар зустрічається з Президентом Ердоганом, міністром закордонних справ Чавушоглу і міністром оборони Акаром.