Заступниця Генерального секретаря НАТО в Батумі: Грузія продемонструвала, що вона є експортером безпеки

окт 15 2019

Виступаючи в причорноморському місті Батумі після зустрічі з грузинським Президентом Саломе Зурабішвілі в п’ятницю, 4 жовтня, заступниця Генерального секретаря НАТО Роуз Готтемеллер подякувала Президентові за прийняття Північноатлантичної ради. Вона сказала, що «Істотний пакет НАТО-Грузія» став прикладом успіху і за п’ять років з часу його створення він посилив оперативну сумісність Грузії з Альянсом і зробив Збройні сили Грузії більш боєздатними. «Альянс вирішив, як ми кажемо, «освіжити», або посилити пакет до 2020 року, оновивши і удосконаливши наше співробітництво», – сказала вона.

Пані Готтемеллер зазначила, що НАТО і Грузія також розвивають діалог і співробітництво в Чорноморському регіоні. Вона схвалила пропозицію Грузії продовжувати надавати НАТО і членам Альянсу логістичну підтримку. І сказала, що НАТО працює разом з Грузією над посиленням оперативної сумісності, в тому числі навчає оглядові команди Берегової охорони Грузії. «Грузія демонструє, що вона є експортером безпеки. Постачальником безпеки. Ваша країна залишається країною, яка надіслала найбільшу кількість своїх військових серед країн не членів НАТО до нашої місії в Афганістані. Ми вітаємо реформи, які ви запроваджуєте. Зміцнення ваших демократичних інститутів і верховенства права, і модернізацію ваших збройних сил. Ми будемо працювати з вами в міру вашого руху цим шляхом», –  сказала вона. Заступниця Генерального секретаря знову підтвердила, що НАТО повною мірою підтримує «незалежність, суверенітет і територіальну цілісність Грузії в межах її кордонів, які визнані на міжнародному рівні», і сказала, що Альянс закликає Росію «відмовитись від визнання грузинських регіонів Абхазії і Південної Осетії», вказавши на те, що «ці території є частиною Грузії і ми ніколи не визнаємо їх як щось інше».

Пані Готтемеллер нагадала, що на саміті НАТО в Брюсселі в липні 2018 року лідери НАТО знову підтвердили рішення, ухвалені в Бухаресті 2008 року, про те, що Грузія стане членом НАТО. «Це рішення не змінилось. І ми налаштовані тісно працювати разом над підготовкою вашої країни до членства в НАТО», –  зазначила вона.

Перед цим, того ж дня, заступниця Генерального секретаря Готтемеллер зустрілась з міністром закордонних справ Давідом Залкаліані і міністром оборони Іраклієм Гарібашвілі. Вона також відвідала кораблі Берегової охорони Грузії «Діоскурія» і «Очамчіре» і зустрілась з міністром внутрішніх справ Вахтангом Гомелаурі. Перебуваючи в Батумі, заступниця Генерального секретаря також мала зустріч з головою грузинського парламенту Арчілом Талаквадзе. Пані Готтемеллер також отримала в нагороду орден «Золоте руно» і подякувала Президентові Зурабішвілі за цю дуже особливу нагороду.