НАТО відзначає 25-ту річницю Середземноморського діалогу

мая 06 2019

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг разом з 29 постійними представниками Північноатлантичної ради в понеділок, 6 травня 2019 року, відзначив в Анкарі, Туреччина, 25-ту річницю Середземноморського діалогу. До них приєднались посол Республіки Північна Македонія і високопоставлені дипломати з семи країн (Алжиру, Єгипту, Ізраїлю, Йорданії, Мавританії, Марокко і Тунісу), які беруть участь в цьому форумі партнерства.

«За допомогою Середземноморського діалогу НАТО розвиває унікальну мережу партнерів у регіоні. Він допомагає розвивати довіру і співробітництво між країнами-учасницями»,  –  сказав на відкритті заходу Генеральний секретар. Він наголосив на тому, що НАТО прагне сприяти безпеці на Близькому Сході і у Північній Африці продовжуючи боротись з тероризмом, в тому числі беручи участь в Глобальній коаліції з боротьби з Даеш і навчаючи місцеві сили, зокрема в Іраку.

Зранку понеділка Генеральний секретар мав окремі зустрічі з президентом Реджепом Таїпом Ердоганом і міністром закордонних справ Мевлютом Чавушоглу, з якими обговорив стан безпеки в регіоні і вагомі внески Туреччини в діяльність НАТО.