Ракетна система берегового базування «Іджис ешор» в Румунії проходить планову модернізацію

апр 11 2019

Об’єкт протиракетної оборони берегового базування НАТО «Іджис ешор» в Румунії проходить цього літа давно заплановану модернізацію. Ця модернізація, якій піддаються всі системи протиракетної оборони «Іджис», не спрямована на оснащення системи протиракетної оборони «Іджис ешор» наступальними можливостями.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на церемонії введення в експлуатацію «Іджис ешор» на базі Девеселу, Румунія, травень 2016 року

Планова модернізація є частиною американського ешелонованого адаптивного підходу до європейської протиракетної оборони, оголошеного у вересні 2009 року.

На час модернізації США виконуватимуть своє зобов’язання щодо захисту Європи від балістичних ракет, тимчасово розгорнувши в Девеселу в Румунії систему Висотного перехоплення ракет в атмосфері (THAAD). Підрозділ THAAD буде перебувати під оперативним управлінням НАТО і цілковитим політичним контролем Північноатлантичної ради. Він буде функціонувати лише до часу, коли об’єкт «Іджис ешор» в Румунії не повернеться до цілковитого функціонування. Очікується, що модернізація і розгортання триватимуть кілька тижнів.

У рамках системи оборони НАТО від балістичних ракет підрозділ THAAD буде зосереджений на потенційних загрозах з-поза меж євроатлантичного регіону. «Іджис ешор» в Румунії є виключно оборонною системою.