Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, під час свого візиту до Рейк’явіку в понеділок, 11 червня 2019 року, схвалив важливі внески Ісландії в міжнародну безпеку. Після зустрічі з прем’єр-міністром Катрін Якобсдоттір Генеральний секретар нагадав, що Ісландія є засновницею НАТО і наголосив, що її «стратегічне розташування в Атлантиці допомагає зв’язувати Європу з Північною Америкою».

НАТО із занепокоєнням стежить за політичною кризою в Республіці Молдова. Ми закликаємо усі політичні сили в цій країні виявляти спокій і стриманість і розв’язувати свої суперечки через діалог з цілковитою повагою до верховенства права.

Перший в історії семінар з моделювання кіберкризи, під назвою «Дисраптів дилемас», відбувся в Братиславі, Словаччина, 6 червня 2019 року. Цей семінар, у фінансуванні якого брала участь НАТО, став найбільшим побічним заходом Братиславського форуму ГЛОБСЕК – 2019. На ньому з ключовою промовою щодо орієнтування в цифрових засобах протидії тероризму виступила д-р Бенедетта Берті-Альберті, керівниця Відділу планування політики в Офісі Генерального секретаря НАТО.

Майже 8600 американських і європейських військовослужбовців із 18 країн беруть участь в щорічних військово-морських навчаннях БАЛТОПС, які починаються в неділю, 9 червня, в німецькому порту Кіль на Балтиці. У 47-х навчаннях БАЛТОПС, які триватимуть до 21 червня включно, беруть участь морські, повітряні і наземні сили у складі до 50 кораблів і підводних човнів і 40 літаків. Тренування передбачає пошук і ліквідацію морських мін і підводних човнів, застосування засобів ППО і висадку морського десанту, а також відбиття атаки ворожих кораблів.

Фахівці з НАТО і Колумбії із 27 до 29 травня 2019 року під час семінару, який фінансує програма НАТО «Наука заради миру і безпеки» (SPS) в Копенгагені, Данія, об’єднались на підтримку зусиль Колумбійських збройних сил, які ведуть боротьбу проти морського піратства і наркотиків.

Зеленський вчергове заявив про те, що буде проведено референдум щодо вступу до НАТО. Після інформаційної кампанії. І що ми ввійдемо до Альнсу тоді, коли усі українці будуть до цього готові.

 

Сили у складі 2500 німецьких, голландських і норвезьких військовослужбовців та 1000 одиниць техніки нині беруть участь у навчаннях «Ноубл джамп – 19» на полігоні Заган у західній Польщі. Навчання «Ноубл джамп» – головний тренувальний захід для Передових сил швидкого реагування НАТО, або Об’єднаних оперативно-тактичних сил дуже високого рівня готовності (VJTF), під час якого випробовується злагодженість роботи різних підрозділів між собою.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в середу, 5 червня 2019 року, зустрівся в штаб-квартирі НАТО зі спеціальним представником США з примирення в Афганістані послом Залмаєм Халілзадом. Посол Халілзад також ознайомив 41 члена альянсу НАТО і оперативного партнера з місії «Резолют сепорт» («Рішуча підтримка») зі своїми останніми зусиллями із забезпечення миру в Афганістані.

Під час свого візиту до Японії голова Військового комітету головний маршал авіації сер Стюарт Піч зустрівся з японським заступником міністра оборони Кенджі Гарада, начальником Генерального штабу генералом Ямазакі і начальником Об’єднаного штабного коледжу генерал-лейтенантом Кійода, генерал-лейтенантом Івая, віце-адміралом Інуї та генерал-лейтенантом Нагашіма.

Посол Алехандро Альваргонзалес, помічник Генерального секретаря НАТО з політичних справ і політики безпеки, в понеділок, 3 червня 2019 року, виступив на пленарному засіданні весняної сесії Парламентської асамблеї НАТО в Братиславі, Словаччина. Посол Альваргонзалес підкреслив, що парламентарі відіграють провідну роль як у втіленні, так і в захисті спільних демократичних цінностей членів альянсу НАТО в часи, коли вони піддаються небезпеці з різних нових боків.