Сьогодні я зателефонував президенту Вучичу і пану Гарадінаджу з метою ознайомити їх з результатами засідання міністрів закордонних справ НАТО з питання західних Балкан, яке відбулось у середу. Я підкреслив, що і Белград, і Пріштина повинні виявити спокій і стриманість, і уникати будь-яких провокаційних заяв або дій.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в середу, 5 грудня 2018 року, оголосив про те, що він призначив сера Ніколаса Кея з Великої Британії наступним старшим цивільним представником НАТО в Афганістані. Пан Столтенберг зробив це оголошення після засідання міністрів закордонних справ НАТО, присвяченого очолюваній НАТО місії «Резолют сепорт» («Рішуча підтримка»).

Міністри закордонних справ НАТО в середу, 5 грудня 2018 року, завершили два дні засідань в Брюсселі, зосереджених на таких питаннях, як Договір ЯССД, Азовське море, західні Балкани, Афганістан і нова Тренувальна місія Альянсу в Іраку. На завершення зустрічі Генеральний секретар Єнс Столтенберг відзначив, що міністри закордонних справ наступного разу зустрінуться у Вашингтоні, в квітні 2019 року, відзначаючи 70-ту річницю з дня заснування Альянсу. Він зазначив, що лідери Альянсу також зберуться на зустріч того року, але пізніше.

Члени Альянсу дійшли висновку про те, що Росія розробила і взяла на озброєння нову ракетну систему, порушуючи Договір про ядерні сили середньої дальності, головну домовленість в сфері контролю над озброєннями, яка протягом 30 років відіграє головну роль в збереженні безпеки НАТО. На своєму засіданні у вівторок, 4 грудня 2018 року, міністри закордонних справ НАТО закликали Росію негайно повернутись до повного і такого, що можна перевірити, виконання положень Договору, заявивши: «Зараз від Росії залежить збереження Договору ЯССД». Члени Альянсу висловили непохитну відданість збереженню дієвого міжнародного контролю над озброєннями, роззброєнням і нерозповсюдженням.

Міністри закордонних справ НАТО збираються сьогодні, 4 грудня 2018 року, на дводенне обговорення надзвичайно важливих для спільної безпеки Альянсу питань. Міністри обговорюватимуть питання співробітництва НАТО з Грузією і Україною, трансатлантичну безпеку і підходи Альянсу до Близького Сходу і Північної Африки. Події на західних Балканах і стан безпеки в Афганістані також будуть серед основних питань.

Міністри закордонних справ НАТО зустрілись з міністрами закордонних справ Грузії і України у вівторок, 4 грудня 2018 року, для обговорення стану безпеки в Чорноморському регіоні і підтримку обох країн з боку Альянсу. НАТО значно збільшила свою присутність в Чорноморському регіоні за останні декілька років – на морі, у повітрі і на суші. Альянс і надалі зміцнюватиме свої зв’язки з Грузією і Україною.

Міністри закордонних справ НАТО збираються на цьому тижні для обговорення широкого кола проблем безпеки, серед яких дестабілізуюча поведінка Росії, войовничий екстремізм на Близькому Сході і у Північній Африці і продовження нестабільності в Афганістані.

Керівники цивільних і військових організацій розвідки і безпеки країн Альянсу зібралися 29 листопада 2018 року в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі для обговорення питань протидії дезінформації, кібератакам і традиційному шпигунству. Конференцію відкрив Генеральний секретар Єнс Столтенберг разом з румунським головою Комітету цивільної розвідки НАТО і канадським головою Комітету військової розвідки. Представники розвідслужб країн Альянсу схвалили структуру Розвідувальної академії НАТО, яка створюється, а також обговорили з партнерськими службами і Європейським союзом нові технології, які впливають на розвідувальну діяльність і співпрацю між НАТО і ЄС.

Ця авторська стаття Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга надрукована в газетах «Ель Паїс» і «Ла Републіка», які належать до альянсу провідних європейських газет (LENA).

У четвер, 29 листопада 2018 року, в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулась особлива подія – святкування шістдесятої річниці провідної ініціативи Альянсу у галузі науки, інновацій і досліджень. Програма НАТО «Наука заради миру і безпеки» була створена в 1958 році задля сприяння навчанню науковців, обміну знаннями і розбудови мереж фахівців.